czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2004
  • wyświetleń: 877

Walczą o spokój

Most na rzece Białej tuż na granicy Kaniowa z Czechowicami-Dziedzicami jest w coraz gorszym stanie. Ekspertyzy potwierdzają, że obiektowi grozi katastrofa budowlana. Doraźnym sposobem zabezpieczającym jest ograniczenie tonażu i zwężenie mostu. Teraz auta przejeżdżają po nim w ruchu wahadłowym. Tymczasem samochody ciężarowe i tiry, chcąc wyjechać z Kaniowa, muszą kierować się do centrum Bestwiny. Mieszkańcom coraz mniej podobają się przejeżdżające pod oknami samochody ciężarowe.

Władze bielskiego starostwa powiatowego ? administrator mostu ? bezradnie rozkładają ręce. ? Na generalny remont nie ma pieniędzy ? mówią urzędnicy. Nie podoba się to mieszkańcom Bestwiny, gdzie skierowano przejazd samochodów ciężarowych. Swoje żale kierują do władz gminy. Te jednak mogą dołożyć do remontu około 100 tysięcy złotych. To niewiele, gdyż na prace modernizacyjne trzeba około miliona złotych.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.