czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2012
  • 11 maja 2012
  • wyświetleń: 9119

Co z remontami dworców PKP?

Mimo, że kolejny raz oddaliła się szansa na odnowienie dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach władze gminy wciąż są zainteresowane jego remontem i wynajmem jednego skrzydła dla potrzeb Ośrodka Pomocy Społecznej.

dworzec pkp, kolej, pociąg, zabrzeg
W Zabrzegu budynek dworca kolejowego jest nieczynny. · fot. nan


Po odwołaniu ze stanowiska członka zarządu i dyrektora ds. rewitalizacji dworców kolejowych w PKP SA Jacka Prześlugę, jego deklaracja o remoncie dworca w naszym mieście nie jest już aktualna. Nowy dyrektor PKP zwrócił się już do władz Czechowic-Dziedzic z pisemnym zapytaniem, czy gmina nadal jest zainteresowana tym tematem.

Burmistrz Marian Błachut potwierdził zainteresowanie remontem i wynajmem jednego skrzydła dla potrzeb OPS. Do tej pory nie ma jednak odpowiedzi PKP w tej sprawie. W najbliższym czasie burmistrz planuje spotkanie z przedstawicielami Zarządu PKP w Warszawie.

Tymczasem radny Jerzy Kwaśniewski poinformował, że w ubiegłym roku korespondował z PKP w sprawie budynku dworca kolejowego w Zabrzegu, lecz nie otrzymał odpowiedzi. Obecnie zwrócił się z pismem do dyrektora Spółki Dworce Kolejowe w sprawie remontu dworca kolejowego w Zabrzegu przed Euro 2012 i otwarcia nieczynnej poczekalni.

W odpowiedzi spółka zadeklarowania wykonanie prac remontowych, ale jednocześnie zwróciła się z propozycją finansowania przez samorząd kosztów utrzymania poczekalni na dworcu PKP w Zabrzegu.

nan / czecho.pl, źródło: Protokół nr 23/12 RM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.