czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 maja 2012
  • wyświetleń: 3326

Śmieci na ulicy Wąskiej?

Jeden z mieszkańców ulicy Wąskiej w Czechowicach-Dziedzicach zgłosił się do naszej redakcji z informacją, że droga przy której mieszka często "tonie" w śmieciach.

Wąska, Czechowice-Dziedzice
Mieszkańcy ulicy Wąskiej chcą, aby ich ulica była wizytówką centrum miasta, a nie miejscem składowania odpadów. · fot. SK


Ulica przebiega m.in. wzdłuż obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i
Rekreacji (basen, kąpielisko, lodowisko).

- W czasie sezonu letniego niektórzy odwiedzający obiekty MOSiR pozostawiają śmieci. Są one jednak na bieżąco sprzątane. Ulica Wąska to łącznik, z którego korzysta wielu mieszkańców idąc czy jadąc na tzw. skróty. Dlatego to miejsce, gdzie faktycznie może być większa ilość śmieci. Podrzucanie odpadów w miejsca publiczne to nie tylko problem ulicy Wąskiej - poinformowano nas w Urzędzie Miejskim.

Zaniepokojony mieszkaniec wyjaśnia, że rowy melioracyjne głównie są zapychane przez butelki po alkoholu i piwie. Pola uprawne, na których często można spotkać zające i kuropatwy również są miejscem składowiska odpadów.

Niedawno, w ramach akcji Dzień Ziemi rejon ulicy Wąskiej został posprzątany z zalegających po zimie śmieciach. W najbliższy piątek, 11 maja, teren, gdzie znajduje się m.in ulica Wąska mają sprzątać harcerze.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.