czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2012
  • wyświetleń: 3321

Interolimpiada Języka Angielskiego

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach odbył się finał II Międzynarodowej Interolimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych Polski, Republiki Czech i Republiki Słowacji.

Interolimpiada Języka Angielskiego 2012, SP 4
Interolimpiada Języka Angielskiego 2012 w SP 4 · fot. Szkoła Podstawowa nr 4


Finał Interolimpiady, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie, odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Uczelnię reprezentowali: Maciej Słowak - Prorektor ds. rozwoju uczelni, Marek Rybiński - Kanclerz uczelni, Janusz Janota - Dziekan - Dyrektor Instytutu w Wiśle, Andrzej Szatan - Dyrektor merytoryczny Interolimpiady 2012 - ekspert, wykładowca w Centrum KKKF, wykładowca akademicki języka angielskiego. Gospodarz finału - Urszula Polaczek - dyrektor SP4 wspólnie z nauczycielami czuwali nad organizacyjną stroną przebiegu ostatniego etapu Interolimpiady.

Przygotowano m.in. wystawę prac twórczych i poczęstunek dla jej uczestników i opiekunów. Gośćmi finału byli zaproszeni przedstawiciele naszej Gminy - Marian Błachut- Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Stanisław Kopeć - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miejskiej oraz Andrzej Kamiński - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

W II Interolimpiadzie wzięło udział łącznie 3305 uczniów z 64 szkół podstawowych powiatów cieszyńskiego, żywieckiego oraz bielskiego, a także Republiki Czech i Słowacji. Do finału Interolimpiady awansowało 20 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów zdobytych z testu pisemnego oraz pracy twórczej.

Do finału zakwalifikowały się dwie uczennice czechowickich szkół - Karolina Graca (Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach) oraz Katarzyna Jaromin (Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach). Wyróżnienia w konkursie prac twórczych zdobyły: Justyna Kwaśniak - SP nr 4 Czechowice-Dziedzice (3 miejsce) i Lidia Le Thanh - SP nr 4 Czechowice-Dziedzice (4 miejsce).

Finałowe zmagania składały się z dwóch etapów. Część pisemna, w wyniku której wyłoniono pięciu finalistów, którzy następnie przystąpili do części ustnej, polegającej na wykazaniu się umiejętnością swobodnego wypowiadania się na określony temat. W tym roku tematem wiodącym było pytanie: "Dlaczego ludzie na świecie uczą się języka angielskiego?".

Zwycięzcami finału zostali:
I miejsce - Hana Paciorkova - Zakladni Skola Borvskeho - Czechy
II miejsce - Artur Folwarczny - Katolicka Szkoła Podstawowa w Cieszynie - Polska
III miejsce - Maria Torchalska - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Bielsku-Białej - Polska
IV miejsce - Jolanta Siwek - ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím Karviná - Czechy
V miejsce - Magdalena French - Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie - Polska

Nagrody dla finalistów ufundowało MEN oraz wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, z których pochodzili finaliści. Wręczono pamiątkowe medale, statuetki i certyfikaty. Nasza gmina ufundowała także pamiątkowe materiały promocyjne dla wszystkich finalistów. Burmistrz Marian Błachut wręczył finalistom nagrody i gratulował uczestnikom Interolimpiady, życząc dalszych sukcesów w dziedzinie edukacji językowej. Organizacja tego przedsięwzięcia przez czechowicką placówkę była dobrą okazją do promowania zarówno samej szkoły, jak i naszego miasta.

Organizator Olimpiady serdecznie podziękował Paniom Dyrektorkom ośmiu szkół, w których przeprowadzono etap półfinałowy. Szczególne podziękowania od organizatorów oraz MEN skierowano na ręce Pani Dyrektor SP 4 z Czechowic-Dziedzic, Urszuli Polaczek, za zaangażowanie i wkład pracy w organizację półfinału i finału. Jak podkreślili organizatorzy, dzięki gościnności Pani Dyrektor oraz władz samorządowych Czechowic-Dziedzic finał przebiegł w bardzo sympatycznej atmosferze.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach pragnie podziękować nauczycielom zaangażowanym w organizację finału, tj. paniom Aleksandrze Brodzie, Katarzynie Zawile, Alicji Prończuk, Renacie Kopeć, Celinie Foksińskiej-Gancarczyk, Ewie Głowackiej, Katarzynie Gandorskiej, Marioli Paluszek i Marcie Sikorze oraz panu Jarosławowi Gancarczykowi.

Szkoła Podstawowa nr 4

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.