czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2012
  • wyświetleń: 2842

Sukces czechowickiego gimnazjum

Na ogólnopolski konkurs grantowy organizowany przez Fundację "Nasza Ziemia" wpłynęły 462 projekty edukacyjne. Czechowicka Jedynka - Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego znalazła się w ścisłym gronie 19 nagrodzonych.

arboretum, kórnik
Arboretum w Kórniku · fot. wikipedia.org


"Arboretum inspiruje" to tytuł zwycięskiego projektu z Gimnazjum Publicznego Nr 1, który został laureatem Konkursu Grantowego "Po Stronie Natury" 2011/12 organizowanego przez Fundację "Nasza Ziemia". Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A.

Patron szkoły ksiądz Jan Twardowski w jednym ze swoich wierszy napisał: "Poszedłem w lasy ogromne szukać buków czerwieni...", a gimnazjaliści pójdą szukać nowych pomysłów na edukację w przyszkolnym ogrodzie. W ramach projektu przyszkolny ogród zostanie przekształcony w arboretum - miejsce edukacji i to nie tylko z zakresu nauk przyrodniczych.

Ogród przyszkolny ma inspirować do różnych działań. W ramach projektu planowane są wycieczki edukacyjne, warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy i szkolenia dla nauczycieli. Podsumowaniem projektu będzie wystawa - wernisaż prezentujący wyniki prac projektowych. Gimnazjaliści chcą także inspirować innych do działania - na specjalnie przygotowanej stronie internetowej zostaną zamieszczone materiały edukacyjne i przykładowe karty pracy do wykorzystania podczas zajęć terenowych.

Projekt będzie realizowany przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, a patronat nad projektem "Arboretum inspiruje" objął prof. UŚ Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Projekt będą realizowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem nauczycieli różnych specjalności, a koordynatorem projektu jest pani Magdalena Jasińska.

Więcej na temat konkursu: www.postronienatury.pl i na stronie szkoły.

Po stronie natury - logo

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.