czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2012
  • wyświetleń: 3653

Radni przeciwko likwidacji

Czechowiccy radni protestują przeciwko planowanej likwidacji w Bielsku-Białej Oddziału Tauron Dystrybucja S.A.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Podczas podjętej na wtorkowej sesji Rady Miejskiej uchwały w tej sprawie, radni wyrazili stanowczy protest wobec planowanej likwidacji bielskiej placówki Tauronu.

Likwidacja tego oddziału - jak czytamy w uchwale - utrudni mieszkańcom czechowickiej gminy załatwianie podstawowych spraw związanych z dystrybucją energii elektrycznej, tj. składanie wniosków, podpisywanie umów na dostawę energii elektrycznej, składanie czy rozpatrywanie reklamacji. Ponadto wzrosną koszty dojazdu mieszkańców do centrali spółki. Osłabieniu ulegnie również współpraca z lokalnymi władzami samorządowymi, ponieważ ze względu na duży obszar działania odległa centrala nie będzie w stanie rozpoznawać problemów w gminach i miastach oraz odpowiednio na nie reagować.

Tauron Dystrybucja S.A. w Krakowie jest podmiotem gospodarczym działającym na podstawie kodeksu spółek handlowych, wchodzącym w skład grupy kapitałowej Tauron. Grupa ta jest dziś jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce dysponującym kapitałem w wysokości ponad 8 mld zł, zatrudniającym ok. 28 tys. osób.

Z przedstawicielami spółki władze naszego miasta prowadziły rozmowy, które miały wówczas na celu utrzymanie w naszym mieście punktu obsługi klienta. Obecna dalsza restrukturyzacja zakłada kolejne oddalenie obsługi usług energetycznych od naszych mieszkańców.

Uchwała ma trafić na biurka m.in. Ministra Gospodarki, Ministra Skarbu Państwa, Zarządu Tauron Polska Energia S.A., Zarządu Tauron Dystrybucja S.A. oraz posłów i senatorów z okręgów wyborczych w Bielsku-Białej i związków zawodowych działających w Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Bielsku-Białej.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.