czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2285

Sukcesy uczniów ZSTiL

29 maja w Miejskim Domu Kultury w Katowicach Giszowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno-Humanistycznego: "Nie ma dzieci. Są ludzie" - Janusz Korczak. "Prawa dziecka i ich przestrzeganie we współczesnym świecie - grafika komputerowa, prezentacja multimedialna lub film".

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta miasta Katowice i Polskiego Towarzystwa Informatycznego z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczpospolitej roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

Na konkurs wpłynęło 177 prac z 83 szkół, w tym 66 prac z 30 szkół ponadgimnazjalnych z różnych zakątków województwa od Częstochowy aż po Żywiec.

Prace oceniała komisja w składzie dziewięciu osób (patrz: Gimnazjum nr 14 w Katowicach - Finał i wyniki konkursu) w oparciu o kryteria: zgodność pracy z tematyką konkursu, trafność i oryginalność przedstawienia tematu, walory artystyczne pracy oraz poprawność informatyczna pracy.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali najwyższe lokaty: w kategorii film I miejsce zajął Mateusz Michna, w kategorii prezentacja multimedialna I miejsce zajął Jakub Cieślik, a w kategorii grafika komputerowa II miejsce zajął Rafał Hlubek. Opiekunem uczniów była Małgorzata Nikiel.

Laureaci I miejsca otrzymali nagrody w postaci aparatów cyfrowych, laureaci II miejsca otrzymali zestawy: kamera internetowa i słuchawki oraz pendrive'y lub koszulki. Dodatkową nagrodą były książki, pamiątkowe kubki i dyplomy. Opiekunowie nagrodzonych uczniów otrzymali podziękowania, roczny bezpłatny dostęp do Szkolnej Platformy Edukacyjnej Librus oraz pendrive'y.

Małgorzata Nikiel

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.