czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2393

Wzmożone kontrole kierowców

Rozpoczyna się długi weekend Bożego Ciała, a razem z nim mistrzostwa Euro 2012. Dla policjantów w całej Polsce będzie to czas wytężonej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo kibicom i turystom, którzy przyjadą do naszego kraju oglądać zmagania na murawie. Funkcjonariusze drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem kierowców, którzy skorzystają z wydłużonego weekendu oraz tych, którzy ruszą samochodami na mecze do miast gospodarzy.

Policja, kontrola, prędkość, radar
fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jak zawsze policjanci ruchu drogowego podczas długich weekendów będą dbać o bezpieczeństwo osób poruszających się po polskich trasach. Tym razem ze szczególną uwagą będą czuwać na drogach przy granicach oraz tych prowadzących do miast gospodarzy. To właśnie tam policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu samochodów.

Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy oraz to czy wszyscy poruszają się z zapiętymi pasami, a dzieci przewożone są w fotelikach. Osoby wyruszające na długi weekend oraz na mecze mistrzostw Europy nie mogą również zapominać o tym, że ich auto musi być sprawne technicznie i przygotowane do dalekiej trasy. A zatem przed wyjazdem należy sprawdzić, czy wszystkie płyny w aucie są uzupełnione, a światła i hamulce sprawne.

Wyruszając w trasę i mając do pokonania nieraz setki kilometrów nie zapominajmy o sprawności psycho-fizycznej kierującego. Kierowca powinien być wypoczęty przed wyjazdem, a w trakcie podróży nie może zapominać o postojach, aby się odświeżyć, zaczerpnąć świeżego powietrza i zregenerować przed dalszą jazdą.

Nie zapominajmy również o tym, że każdy kierowca powinien na drodze kierować się rozsądkiem. Czerwcowa, słoneczna i ciepła pogoda sprzyja podróżującym, ale miejmy na uwadze, że w tym okresie będzie więcej samochodów na

Każdy kierujący musi zapamiętać, że jazda zgodna z przepisami i przewidywanie sytuacji na drogach to najlepsza metoda na dojechanie do wyznaczonego celu. Na trasach będą pełnić służbę funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, a zatem piraci drogowi nie będą bezkarni.

Tak jak i w latach ubiegłych tak i teraz nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy za kierownicę wsiądą po alkoholu. Policjanci drogówki będą sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Nawet niewielka dawka alkoholu w organizmie ma wpływ na koncentrację, refleks i odruchy. Aby być bezpiecznym za kierownicą i nie stwarzać zagrożenia dla innych należy zawsze pamiętać o tym, że do auta wsiadamy trzeźwi.

new / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.