Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2004
  • wyświetleń: 675

Betlejemskie Światło Pokoju zabłyśnie w Czechowica

Betlejemskie Światło Pokoju, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę, przybędzie także do Czechowic–Dziedzic. 12 grudnia reprezentacja harcerzy czechowickiego hufca odbierze Ogień z Jasnej Góry podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 19:30. Tego samego dnia, późnym wieczorem dotrze Ono do naszego miasta. Od tej chwili będzie strzeżone przez harcerzy aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

Za pośrednictwem harcerzy Betlejemskie Światło dotrze do mieszkańców niosąc wiele ciepła, miłości, jedności i miłosierdzia. Będzie rozniesione do wszystkich parafii naszego miasta i gminy, do Domu Dziecka, Domu Spokojnej Starości, oraz do Burmistrza, Rady Miejskiej i innych instytucji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odebrania Światła, nadziei i dobrego ciepła, jakie niesie.

Betlejemskie Światło Pokoju przyjeżdża do Polski po raz czternasty. Ogień przywieziony jest przez skautów austriackich z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. W Katedrze Wiedeńskiej odbierają Go skauci z sąsiadujących krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi: Betlejemskie Światło Pokoju „Światłością Świata, Europy, Polski”.

W niedzielę 12 o godzinie 10:00 Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez skautów słowackich, przekroczy granice Polski. W harcerskim ośrodku „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej odbiorą je harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją wędrówkę po kraju. Przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do wielu rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przekazane Prezydentowi RP, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów, instytucji i przyjaciół harcerstwa.

Zgodnie z zasadą skautowej sztafety, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez ZHP skautom z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji. Związek Harcerstwa Polskiego podejmuje akcję Betlejemskiego Światła Pokoju wspólnie z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom organizowanym przez Caritas Polska.

phm. Marzena Malina
Komendantka Hufca ZHP Czechowice - Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.