czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3371

Izba Regionalna w Gimnazjum nr 1

Gimnazjum Publiczne Nr 1 wzbogaciło się o nowe miejsce do nauczania edukacji regionalnej - 22 maja uroczyście otwarto szkolną Izbę Regionalną. Symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonał pan Burmistrz Marian Błachut, pan Zbigniew Zborek i dyrektor szkoły pan Wojciech Mik.

Gimnazjaliści z czechowickiej "Jedynki" przez cały rok gromadzili eksponaty, stare fotografie i dokumenty. Wszystkie zbiory zostały skatalogowane w komputerowym rejestrze zbiorów oraz udostępnione w wersji cyfrowej na stronie internetowej Izby. W ramach projektu "Izba Regionalna - czyli jak żyli nasi przodkowie" odszukano stare pocztówki miasta i wykonano współczesne ujęcia tych miejsc i obiektów. Opisano także zastosowanie dawnych sprzętów i narzędzi zgromadzonych w Izbie.

Izba Regionalna w Gimnazjum Publicznym Nr 1 · fot. Gimnazjum Publiczne Nr 1


Uroczystości z wdziękiem i humorem poprowadzili uczniowie - Monika Balon i Jakub Szwajcok - gospodarze programu telewizyjnego "Kawa zbożowa czy maślanka".

W programie artystycznym były występy szkolnego chóru, przedstawienie teatralne grupy Fajni i Skromni, taniec ludowy przygotowany przez laureatów konkursu regionalnego. Nie mogło zabraknąć także chleba ze smalcem.

Projekt edukacyjny został nagrodzony grantem przez Fundację Banku Zachodniego w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży" finansowego wsparcia inicjatywie udzieliły też Rady osiedla Północ i Barbara, a rzeczowo Izbę wsparł Bank Śląski.

Magdalena Jasińska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.