czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3378

Fala oszustw i kradzieży

W poniedziałek na terenie Czechowic-Dziedzic doszło do dwóch kradzieży. Na policję zgłosiły się również dwie kobiety oszukane przez nieuczciwych sprzedawców w internecie.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godz. 13.00 na ul. Barabasza. Nieznany sprawca z otwartego mieszkania skradł 80-letniej mieszkance torebkę wraz z dokumentami i pieniędzmi. Straty oszacowano na 3200 zł.

Kolejne włamanie miało miejsce w sklepie przy ul. Krakowskiej w Bestwinie. Złodzieje próbowali skraść kasę pancerną. W efekcie nic nie skradziono, a wyrządzone straty oszacowano na 3000 zł.

Kolejne dwa oszustwa, które zostały zgłoszone przez mieszkanki naszego miasta dotyczyły nieuczciwych sprzedawców w internecie.

Pierwszą oszukaną osobą była 41-letnia czechowiczanka, która zakupiła za pośrednictwem jednego z portali kosmetyki za 1000 zł. Nie otrzymała zapłaconego towaru mimo że termin dostawy już dawno minął.

Podobnie zresztą została oszukana 25-letnia czechowiczanka, która zapłaciła za wymarzone firanki 240 zł i również nie doczekała się swojej przesyłki.

SK

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.