czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2112

Gmina przeciw pijanym kierowcom

Gmina Czechowice-Dziedzice przystąpiła do Kampanii Odpowiedzialny Kierowca, która jest pierwszą w Polsce kompleksową kampanią profilaktyczną, która jednoczy samorządy przeciw pijanym kierowcom.

Pijana matka, interwencja policji
Gmina przystąpiła do Kampanii Odpowiedzialny Kierowca, która jednoczy samorządy przeciw pijanym kierowcom.


Głównym partnerem kampanii Odpowiedzialny Kierowca jest kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł, w której nasza gmina uczestniczy od wielu lat.

Kampania Odpowiedzialny Kierowca opiera się na profesjonalnych materiałach edukacyjno-profilaktycznych kierowanych do dzieci ze szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej, licealistów, młodych kierowców oraz dorosłych użytkowników dróg.

Trzy cele kampanii to: zero tolerancji dla pijanych kierowców, zero tolerancji dla kierowców wsiadających za kierownice pod wpływem narkotyków środków odurzających, zero tolerancji dla brawury i nieznajomości przepisów drogowych.

Do kampanii przystąpiła już Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. W programie wzięły udział dzieci z klas 0-IV, ogółem 280 uczniów. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze. Dzieci otrzymały ulotki. Materiały edukacyjne trafiły także do rodziców dzieci klas 0 i klas I-V.

Ponadto, uczniowie klas IV uczestniczyli w teście próbnym na kartę rowerową, a wiedza z materiałów edukacyjnych Programu Odpowiedzialny Kierowca wzbogaciła ich wiedzę przed rzeczywistym egzaminem, który odbył się kilka dni później.

Materiały edukacyjne z Programu zostały wykorzystane również przez pedagoga szkolnego, który przygotował gazetkę tematyczną z ich wykorzystaniem.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.