czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2012
  • 16 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3213

Czechowice marzą o muzeum?

Temat miejskiego muzeum od wielu lat powraca podczas rozmów na temat funkcjonowania Izby Regionalnej, która mieści się w ciasnych pomieszczeniach Miejskiego Domu Kultury.

Izba Regionalna - to miejsce, w których chroni się od zapomnienia historię naszego regionu


Kilka lat temu mówiło się o ulokowania Izby Historycznej, jako zaczątku muzeum regionalnego w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Konopnickiej. Gdy obiekt kupił prywatny inwestor plan upadł. Rozważano również myśl o wydzielenie dodatkowych pomieszczeń dla muzeum w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Póki co jednak to odległe plany. Były również zamierzenia utworzenia muzeum w byłym budynku Szkół Handlowo-Usługowych.

Obecnie temat powrócił podczas spotkania radnych na komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej.

Dyrektor MDK Bolesław Folek nie ukrywa, że rozwiązaniem problemów lokalowych Izby Regionalnej byłoby utworzenie miejskiego muzeum. Poinformował radnych, że zlecono opracowanie koncepcji dobudowy prawego skrzydła MDK, w którym na parterze mogłoby mieścić się "muzeum miasta".

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.