czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1705

Szlachetna Paczka już ruszyła

Organizatorzy szukają osób, które zorganizują pomoc w swoim mieście - Liderów.

szlachetna paczka
Szlachetną Paczkę wspiera także Jerzy Dudek


Pod hasłem "Kiedy inni kopią piłkę, Ty dokop biedzie!" organizatorzy Szlachetnej Paczki zachęcają osoby, które chcą zaangażować się w wolontariat, do pomocy potrzebującym w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

"Możesz aktywnie dokopać biedzie" - apelują o to, między innymi Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau, wielu artystów, ludzi mediów i blogerów, wspierających Szlachetną Paczkę.

Trwają poszukiwania liderów Szlachetnej Paczki - osób, które w tym roku, w swoich miejscowościach podejmą się organizacji akcji.

Ich zadaniem będzie zrekrutowanie grupy wolontariuszy, odszukanie w swojej okolicy najbardziej potrzebujących rodzin i zorganizowanie dla nich mądrej pomocy.

W Czechowicach - Dziedzicach jeszcze nie ma Lidera. Chętni mogą się zgłosić na stronie www.superw.pl do 30 czerwca.

Tylko w 2011 roku Szlachetna Paczka trafiła do 11884 rodzin (w tym do 1490 rodzin z województwa śląskiego) i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych. Kapitał społeczny projektu przekroczył 114 mln złotych.

lik / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.