czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2844

Niszczeje folwark przy pałacu

Folwark przy Pałacu Kotulińskich jest w coraz gorszym stanie - zauważyli radni podczas sesji. Właścicielem obiektu jest kuria.

Pałac Kotulińskich
Pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach został odnowiony. W dużo gorszym stanie jest folwark. · fot. palackotulinskich.pl


- Powinniśmy stosować te same zasady w stosunku do wszystkich, zasady równości wobec prawa. Nie możemy dopuścić do tego, żeby kuria rozebrała jeden z ostatnich zabytków na terenie naszego miasta tylko dlatego, że jest niewygodny i żeby go sprzedać prawdopodobnie jako teren inwestycyjny. Musimy podjąć jakieś działania - zauważył podczas sesji radny Bartłomiej Fajfer.

Jak czytamy w "Gazecie Czechowickiej", burmistrz Marian Błachut obiecał wystąpić do kurii biskupiej, aby zabezpieczyła przed całkowitą dewastacją znajdujące się w bliskim sąsiedztwie Pałacu Kotulińskich budynki folwarczne.

- Ich stan techniczny i widok na pewno nie dodają splendoru ani pałacowi, ani naszej gminie - poparł starania radnego.

aka / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.