czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4413

Powstaje hymn naszego miasta

Powstaje muzyczne dzieło związane z naszym miastem. Jest to Oratorium Czechowickie. Jego premiera odbędzie się 24 sierpnia podczas obchodów święta miasta. W związku z tą kompozycją - która jak podkreślają jej twórcy - jest bez precedensu dla Czechowic-Dziedzic, planowane jest stworzenie hymnu miasta oraz hejnału.

- Do realizacji Oratorium Czechowickiego zaprosiłem dwóch przyjaciół. Są to poeta Jan Drechsler oraz kompozytor Klaudiusz Jania - mówi dyrygent Dariusz Nurzyński, który wraz z wiceburmistrzem Maciejem Kołoczkiem koordynuje przygotowanie projektu i czuwa nad jego realizacją.

Oratorium Czechowickie zaprezentują młodzi, zdolni mieszkańcy czechowickiej gminy, którzy zostali wyłonieni podczas ubiegłorocznego castingu.

Osoby, które posiadają talent śpiewaczy, a chciałyby wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu muzycznym mogą się jeszcze przyłączyć. Warunkiem uczestnictwa jest wiek: 13-35 lat, talent muzyczny i zamiłowanie do śpiewu. Zgłoszenia do końca czerwca można nadsyłać na adres: tenore@interia.pl. Można również skontaktować się z organizatorami pod nr tel. 602-492-324.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.