czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 czerwca 2012
  • 25 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6173

Czechowice kontra Prokurator

Prokurator Rejonowy w Pszczynie zaskarżył uchwałę Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach dotyczącą przydzielania mieszkań komunalnych. Władze gminy nie zgodziły się z jego decyzją. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd.

Reklama

Zaskarżona uchwała obowiązuje w czechowickiej gminie już od 4 lat. Mieszkania komunalne przyznawane są osobom, które nie mają tytułu prawnego do mieszkania. Chodzi o to, aby właściciele mieszkań nie składali wniosku o przydzielenie kolejnego lokum z zasobów gminy. Tym bardziej, że mieszkań komunalnych brakuje przede wszystkim dla rodzin, które gnieżdżą się kątem u rodziny, znajomych lub wynajmują - czasem w fatalnym stanie - przypadkowe lokum.

Prokurator Rejonowy w Pszczynie w skardze kwestionuje wprowadzoną w uchwale selekcję. Według niego nie powinno się wykluczać z kręgu osób ubiegających się o przydział lokalu z zasobów gminy tych, którzy posiadają już tytuł prawny do innego mieszkania.

Radni zdecydowali, że skargę pszczyńskiego prokuratora przekażą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który zadecyduje kto ma racje: władze gminy czy prokurator.

Sprawę omawiano na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 czerwca .

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.