czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2012
  • 2 lipca 2012
  • wyświetleń: 4530

Szkoła w Domu Dziecka?

Planuje się budowę nowego budynku dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Została już opracowana koncepcja nowej placówki. Informację taką przekazał czechowickim radnym starosta bielski Andrzej Płonka. Tymczasem pojawił się pomysł przeniesienia szkoły specjalnej do budynku Domu Dziecka.

- W związku z wejściem w życie ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, zgodnie z którą Domy Dziecka mogą liczyć do 15 podopiecznych, czechowicka placówka przy ul. Legionów będzie musiała zostać zlikwidowana - mówił starosta Płonka.

Dlatego władze starostwa rozważają wykorzystanie budynku dla potrzeb szkoły specjalnej. Podopieczni Domu Dziecka z Czechowic-Dziedzic zostaliby przeniesieni do rodzinnych domów dziecka lub rodzin zastępczych.

Na terenie powiatu bielskiego znajduje się ok. 130 rodzin zastępczych, które mogą przyjąć część dzieci z Domu Dziecka.

Budynek Domu Dziecka jest korzystnie położony i może zostać rozbudowany pod potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych - przekonywał starosta Andrzej Płonka.

SK / czecho.pl, źródło: Protokół nr XXIII/12

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.