czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2012
  • wyświetleń: 3944

Trwają zapisy na pielgrzymkę

Od 7 do 11 sierpnia wyrusza z Czechowic - Dziedzic piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Każdy chętny może zapisać się u ks. Piotra Krzystka z parafii NMP Królowej Polski na Lesisku. Można również zapisać się w swoim kościele parafialnym.

pielgrzymka
Trwają zapisy na pielgrzymkę · fot. nan


Pielgrzymi wyruszą we wtorek 7 sierpnia sprzed kościoła NMP Królowej Polski. Tam też o godz. 7.00 odbędzie się dla pielgrzymów Msza św.
Opłata wynosi 35 złotych. Powrót autokarami.

Istnieje możliwość zorganizowania grupy pielgrzymów, którzy dojadą ostatniego dnia w godzinach porannych i wejdą razem z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę.

Czechowiccy pielgrzymi są jedną z grup, która wraz z pątnikami z Andrychowa, Cieszyna i Oświęcimia uczestniczą w 21. pieszej pielgrzymce diecezjalnej na Jasną Górę.

Wszystkie grupy spotkają się w sobotę 11 sierpnia przy kościele św. Jadwigi w Częstochowie i razem wejdą na Jasną Górę. Po modlitwie przed ikoną Czarnej Madonny Mszę św. na Wałach Jasnogórskich odprawi biskup ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy wraz z kapłanami - przewodnikami pielgrzymki i duszpasterzami z parafii.

Piesza pielgrzymka to okazja do pogłębienia wiary, szkoła miłości bliźniego, wytrwałości i gościnności napisał bp Tadeusz Rakoczy w specjalnym liście zapraszającym wiernych do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.