czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 lipca 2012
  • wyświetleń: 2483

Policyjna akcja, noga z gazu

W poniedziałek do 22.00 na terenie naszego województwa przeprowadzana jest policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Reklama

W trakcie działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości w, tym pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego tzw. wideorejestratory.

W trakcie działań policjanci przede wszystkim egzekwować będą prowadzenie pojazdów z dozwolonymi prędkościami jazdy, jednak z pewnością również kontrolować będą stan trzeźwości, wyposażenie oraz wymagane uprawnienia do kierowania.

Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący czy pasażerowie nie korzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci.

Głównymi przyczynami wypadków drogowych w Polsce jest nadmierna prędkość. Ku przestrodze, prezentujemy spot reklamowy "Nie zasuwam" przygotowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach kampanii "Prędkość zabija. Włącz myślenie". Apelujemy o rozsądek!

aka / czecho.pl

źródło: KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.