czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2012
  • 15 lipca 2012
  • wyświetleń: 3225

Urząd Miejski chce być przejrzysty

Gmina ogłosiła przetarg na modernizację zarządzania w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Przedsięwzięcie ma być realizowane w ramach projektu pod nazwą "Nowoczesny samorząd = Przejrzysty samorząd".

Reklama

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Realizacja projektu ma podnieść transparentność działań i jakość wykonywanych zadań publicznych, poprzez usprawnienie obiegu informacji i podniesienie kompetencji pracowników w zakresie możliwości wykorzystania potencjału ICT (ang. Information and Communication Technologies).

Według warunków przetargowych ma dojść do integracji aplikacji dziedzinowych z istniejącym obiegiem dokumentów;
wdrożony ma zostać wewnętrzny system analityczny i system udostępniający dane z aplikacji dziedzinowych, pozwalających na autoryzowany dostęp osób prawnych i fizycznych poprzez Internet do informacji podatkowych (w tym salda), za pośrednictwem platformy ePUAP. Planowane jest też wdrożenie funkcjonalności przesyłki wiadomości na skrzynki kontaktowe SEKAP, ePUAP oraz e-mail.

W projekcie znalazła się także potrzeba wdrożenia funkcjonalności płatności na potrzeby usług publicznych, konsultacji i aktualizacji strategii rozwoju regionalnego na stronach UM Czechowice-Dziedzice oraz opracowanie instrukcji obsługi wdrożonego systemu (profilowanej pod kątem uprawnień z podziałem na: użytkownika, kierownika i administratora).

Na liście planowanych działań jest też zakup serwerów wraz z oprogramowaniem w ramach wdrożenia wewnętrznego systemu analitycznego i udostępniającego dane z aplikacji dziedzinowych. Przeprowadzone zostaną też szkolenia z zakresu obsługi wdrożonych systemów; a na platformie ePUAP opracowane i udostępnione elektroniczne formularze wniosków.

Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.