czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2012
  • wyświetleń: 4051

Zamknięcie filii bibliotecznej

Do końca sierpnia filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Traugutta 1 przyjmuje zwroty książek od swoich czytelników. Po tym czasie biblioteka zostanie zamknięta.

Reklama

Filia nr 4
Filia nr 4 przy ul. Traugutta 1 przyjmuje zwroty książek do końca sierpnia · fot. SK


Radni podczas ostatniej sesji RM podjęli ostateczną uchwałę o likwidacji placówki. Podjęta decyzja - z powodu zakończenia trwających pół roku konsultacji w sprawie zamiaru likwidacji filii - ma charakter formalny i jest konsekwencją wcześniejszej uchwały (z grudnia ubiegłego roku).

Dyrektor MBP Ewa Kmiecik-Wronowicz poinformowała radnych, że od mieszkańców w związku z likwidacją filii wpłynęły trzy protesty pisemne i dwa telefoniczne.

Powodem zamknięcia filii są względy finansowe oraz warunki lokalowe. Księgozbiór biblioteki zostanie przeniesiony m.in do sąsiedniej filii nr 10 oraz wypożyczalni głównej.

Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach sprawującej nadzór merytoryczny nad działalnością biblioteki nie wniósł wobec tej decyzji sprzeciwu.

nan / czecho.pl

źródło: Protokół Nr XXV/12 RM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.