czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 grudnia 2004
  • wyświetleń: 931

Aresztowania dilerów - ciąg dalszy

Bielscy policjanci kończą czynności procesowe w sprawie aresztowania 18-letniego dilera, który środki narkotyczne rozprowadzał na terenie jednej z bielskich szkół.

Sprawa rozpoczęła się 4 października od zatrzymania 17-letniej mieszkanki Bielska-Białej oraz jej o rok starszego kolegi – mieszkańca Pszczyny. Obie zatrzymane osoby posiadały przy sobie środki odurzające – amfetaminę. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 17-latki policjanci ujawnili ponadto grzyby halucynogenne.

Podejrzanej przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa. Wbrew przepisom ustawy posiadała substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Z kolei zatrzymanemu wspólnie z 17-latką mężczyźnie zarzucono, że we wrześniu tego roku ułatwił nieletniej zażycie substancji psychotropowej, a także pośredniczył w zakupie amfetaminy przez tę nieletnią, czym naruszył art. 45 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku z tymi przestępstwami Prokurator Rejonowy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zobowiązując go do stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej trzy razy w tygodniu.

Prowadzone przez policjantów intensywne czynności operacyjne i procesowe doprowadziły do zatrzymania 18-letniego dilera, u którego oboje podejrzani zaopatrywali się w środki narkotyczne. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od listopada 2003 roku do początku października 2004 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedawał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy co najmniej 5 małoletnim osobom. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.