czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 lipca 2012
  • wyświetleń: 4381

Efekty czwartkowej wichury

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne oraz zniszczony samochód to efekty czwartkowej wichury w gminach Czechowice-Dziedzice i Bestwina. Interweniowali strażacy oraz pogotowie energetyczne.

Reklama

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godz. 15.30. w Kaniowie przy ul. Gawlików. Drzewo przewróciło się zrywając linię energetyczną. Pół godziny później w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Barlickiego w rejonie parku miejski jedno z drzew zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Nadłamany konar zwisał nad jezdnią.

Niemal w tym samym czasie kolejne drzewo złamało się w Bestwinie przy ul. Bielskiej. Po godz. 17.00 strażacy interweniowali w Ligocie przy ul. Zawiście. Tam, powalone drzewo zerwało linię energetyczną. Podobnie jak kolejne drzewo w Bestwinie na ul. Dolnej.

Z kolei, jak informuje nas rzecznik prasowy bielskiej straży Patrycja Pokrzywa - w Ligocie przy ulicach Czechowickiej i Zabrzeskiej - miejscowi strażacy zostali wezwani do usunięcia przewróconego samochodu osobowego VW Golf, który znajdował się w przydrożnym rowie.

- W samochodzie nie było osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i postawili auto na koła. Policja przekazała samochód właścicielowi. Nie stwierdzono wycieku płynów eksploatacyjnych - wyjaśnia rzecznik Patrycja Pokrzywa.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.