czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lipca 2012
  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 5214

Goczałkowice: koniec remontu DK1

We wtorek zakończył się, trwający kilka miesięcy, remont odcinka Drogi Krajowej w Goczałkowicach-Zdroju. To dobra informacja dla kierowców jadących w kierunku Katowic. Sznur aut tworzył się niemal każdego dnia od skrzyżowania DK1 z ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Jednak jak informowali nas w piątek internauci, na drodze nadal jest zwężenie.

Reklama

Droga Krajowa nr 1
Koniec uporczywych korków na tym odcinku DK 1 · fot. KP


Droga Krajowa nr 1
fot. KP


Droga Krajowa nr 1
fot. KP


Jak poinformowano nas w biurze prasowym Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oddział w Katowicach, inwestycja miała na celu zabezpieczyć DK1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz przyległe do niej tereny przed zalewaniem w okresie intensywnych opadów powodujących piętrzenie się wody i tzw. "cofkę" na potoku Goczałkowickim.

Ponadto przebudowano geometrię skrzyżowania tak aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym odcinku.

- Zakres robót obejmował m.in. podniesienie wysokości nasypu drogowego o około 1,5m; przebudowę konstrukcji drogi z dostosowaniem do wymogów nośności 11,5 tony/oś; przebudowę skrzyżowania z ul. Borowinową związana z podniesieniem niwelety i poprawą geometrii; budowę przejścia dla pieszych oraz konstrukcji wsporczych w obrębie skrzyżowania z ul. Borowinową; przebudowę pobocza drogi, istniejących rowów odwadniających i przepustów; zamknięcie wlotu ul. Dębowej, likwidację istniejącego przepustu pod ulicą Borowinową, odprowadzenie wód z prawego rowu przez nowy przepust bezpośrednio do Potoku Goczałkowickiego; budowę muru oporowego. W obrębie skrzyżowania zaprojektowano dodatkowe pasy włączenia i wyłączenia - wymienia Dorota Marzyńska-Kotas z biura prasowego GDDiA. Definitywne zakończenie prac na tym odcinku zaplanowano na koniec lipca.

KP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.