czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4090

Coraz więcej uzależnionych

Leczenie uzależnień behawioralnych wzbudza coraz większe zainteresowanie. Liczba osób zgłaszających się do Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień w Czechowicach-Dziedzicach z tego typu problemami rośnie.

Pomoc dla młodych z problemami
Coraz więcej osób zgłasza się ze swoimi problemami do Miejskiego Ośrodka Terapii Uzależnień


Pomocy szukają również rodziny i osoby blisko z nimi związane. Do tej pory ośrodek zajmował się przede wszystkim leczeniem uzależnień od alkoholu, uzależnień mieszanych, łączących alkohol, narkotyki, leki, terapią osób współuzależnionych oraz dorosłe dzieci alkoholików.

Nie funkcjonowały osobne grupy terapeutyczne, zajmujące się uzależnieniami od Internetu, seksu, zakupów czy hazardu, a pacjenci z tego typu problemami podejmowali leczenie w grupach osób uzależnionych od substancji chemicznych.

- Teraz ta sytuacja się zmieni. Skoncentrowaliśmy się na dostosowaniu metodologii leczenia do specyficznych dla hazardzistów mechanizmów chorobowych, przyczyn gry i uwarunkowań emocjonalnych - mówi kierownik ośrodka Edyta Pacut.

aka / czecho.pl
źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.