czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2012
  • 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 4114

775 tys. zł na lotnisko w Kaniowie

Prawie 775 tys. złotych trafi do lotniska w Kaniowie w ramach koncepcji wspierania rozwoju lotnisk lokalnych w naszym regionie.

Reklama

Projekt otrzymał wsparcie w ramach ogłoszonego w kwietniu br., konkursu "Lotniska lokalne 2012" na dofinansowanie projektów z budżetu województwa w ramach Koncepcji Samorządu Województwa Śląskiego w zakresie wspierania rozwoju sieci lotnisk lokalnych.

O wsparcie ubiegać się mogły te jednostki samorządu terytorialnego, na terenie których zlokalizowane są lotniska lokalne. Pieniądze można było uzyskać na projekty rozwoju tzw. infrastruktury okołolotniskowej, czyli parkingi i drogi łączące lotnisko z siecią transportu kołowego i szynowego regionu, a także na infrastrukturę lotniskową, jeżeli gmina lub powiat jest współwłaścicielem lotniska.

Celem koncepcji, przyjętej przez Zarząd Województwa Śląskiego w 2010 roku, jest zwiększenie dostępności transportu lotniczego i zapewnienie szybkiego dostępu do innych krajów europejskich. Przedsięwzięcie zakłada, że lotniska lokalne powinny stanowić uzupełnienie dla Międzynarodowego Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach.

Obecnie na terenie województwa zlokalizowanych jest siedem lotnisk lokalnych: Aleksandrowice w Bielsku-Białej, Gliwice, Gortatowice w Rybniku, Katowice Muchowiec, Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Rudniki koło Częstochowy i Kaniów. Ich powierzchnia waha się od 12 ha w przypadku lotniska Żar, aż do 250 ha w Częstochowie-Rudnikach.

aka / czecho.pl
źródło: Urząd Marszałkowski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.