czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 8296

Wyruszyli na Jasną Górę - zdjęcia

Dzisiaj sprzed kościoła NMP Królowej Polski na Lesisku wyruszyła z Czechowic-Dziedzic piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
Poprowadził ją, jak zwykle, ks. Piotr Krzystek z parafii NMP Królowej Polski. - Pielgrzymi szlak podobny jest do drogi naszego życia. Radość, uśmiech splata się ze zmęczeniem i trudem - powiedział tuż przed wymarszem ks. Krzystek.

Pielgrzymi uczestniczyli najpierw w mszy świętej odprawionej o godz. 7.00. Po jej zakończeniu uformowała się kolumna marszowa. Na pielgrzymi szlak wyruszyło ponad 220 osób.

Piesza pielgrzymka na Jasna Górę · fot. nan / czecho.pl


W sobotę, 11 sierpnia, do pielgrzymów dołączą mieszkańcy gminy, którzy dojadą do Częstochowy autokarami. Jak na razie planuje się wyjazd co najmniej pięcioma autobusami. Nie zabraknie także rowerzystów z Czechowic-Dziedzic.

Czechowiccy pielgrzymi są jedną z grup, która wraz z pątnikami z Andrychowa, Cieszyna i Oświęcimia uczestniczą w 21. pieszej pielgrzymce diecezjalnej na Jasną Górę.

Wszystkie grupy spotkają się w sobotę przy kościele św. Jadwigi w Częstochowie i razem wejdą na Jasną Górę. Po modlitwie przed ikoną Czarnej Madonny Mszę św. na Wałach Jasnogórskich odprawi biskup ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy wraz z kapłanami - przewodnikami pielgrzymek i duszpasterzami z parafii.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.