czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 3016

Podwyżka cen za ścieki

4,63 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków muszą zapłacić mieszkańcy gminy Bestwina. Cena wody - 5,35 zł brutto - pozostaje bez zmian.

Oprócz podwyżek cen za odprowadzenie ścieków minimalnie wzrosła również stawka opłaty abonamentowej i wynosi obecnie 3,32 zł.

Jak tłumaczył podczas sesji Rady Gminy szef Przedsiębiorstwa Komunalnego "Kombest" Wacław Waliczek podstawowym wskaźnikiem, który spowodował podwyżki, to koszty energii elektrycznej i ceny wodomierzy. Ponadto dodatkowe obciążenie to wywóz odpadów i osadów z piaskownika na oczyszczalni ścieków. Jest to wymóg obowiązujący po trzech latach użytkowania i eksploatacji oczyszczalni ścieków.

Taryfowe ceny i stawki opłat dotyczą wszystkich odbiorców usług wodociągowo - kanalizacyjnych świadczonych przez Przedsiębiorstwo Komunalne "KOMBEST" w Bestwinie z wyłączeniem odbiorców hurtowych.

Ustalone ceny obowiązuje do końca czerwca 2013 r.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.