czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2799

Bestwina: powstaje hala sportowa

To będzie pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa w gminie Bestwina. Inwestycja przy szkole podstawowej w Kaniowie zakończy się w grudniu tego roku.

MTS Winner, kinder sport
Być może w nowej hali będziemy świadkami takich obrazków i emocji (na zdjęciu zawodnicy MTS Winner)


Koszt budowy hali to ok. 2,5 mln zł. Część środków na ten cel przekazała Spółka do Zagospodarowania Wspólnot Pastwiskowych, która działała w Kaniowie.

- Spółka uległa likwidacji. Jej zarząd przekazał środki na inwestycję, pod warunkiem, że zostanie ona zrealizowana w Kaniowie, na terenie na którym spółka działała - mówi wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. - Z racji tego, że sala budowana jest na terenie, pod którym będzie fedrowała kopalnia na zabezpieczenie ewentualnych szkód górniczych pieniądze wyłożyło PG "Silesia"- dodaje na antenie Radia Bielsko.

Szkoła podstawowa w Kaniowie dysponuje niewielką salą gimnastyczną i boiskiem zewnętrznym. Z hali mają korzystać uczniowie szkoły, a popołudniu pozostali mieszkańcy gminy.

aka / czecho.pl
źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.