czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2012
  • 20 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 6226

Budowa kanalizacji rozpoczęta

14 sierpnia ruszyły prace związane z budową kanalizacji na terenie naszej gminy. Przedsięwzięcie realizuje gminna spółka Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej.

kanalizacja
Rozpoczęła się budowa kanalizacji w gminie


Przypomnijmy, że pierwsze umowy na budowę kanalizacji połączonej z wymianą sieci wodociągowej w ramach przedsięwzięcia "Regulacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" podpisano w lipcu. Roboty podzielone są na poszczególne części naszej gminy.

W centrum miasta budową kanalizacji zajmie się konsorcjum firm "AQUA-System" S.A. z Bielska-Białej i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ELTAR" z Tarnowa. Najkorzystniejsza oferta wyłoniona w postępowaniu przetargowym opiewa na kwotę 34 662 452 zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 16 lipca br., a roboty ruszą w najbliższym czasie. Zgodnie z zapisami roboty budowlane zostaną wykonane w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przedmiot umowy obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej w centrum miasta (tereny na północ od torów PKP pomiędzy ulicami Węglową, Górniczą, Drzymały, Szkolną; tereny na południe od torów PKP między ulicami Kolejową, Zieloną, Zacisze, Legionów, Wąską, Barlickiego, tereny PKP - Podzadanie 2.1, oraz tereny Grabowic pomiędzy ulicami Rumana, Traugutta, Górniczą i Drzymały oraz rejon ulicy Szkolnej, Dolnej-Głowackiego i Barlickiego - Podzadanie 2.1a) oraz budowę odcinka sieci kanalizacyjnej w ul. Grabowickiej w Czechowicach-Dziedzicach (Podzadanie 2.1b) wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi, technologiczno-instalacyjnymi, elektrycznymi, AKP z monitoringiem.

Na terenie Zabrzega i Miliardowic prace poprowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego "Machnik" z Mochnaczki Wyżnej. Wartość robót wynosi 39 614 867 zł. Umowę zawarto 23 lipca br. Zgodnie z zapisami roboty budowlane zostaną wykonane w ciągu 21 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przedmiot umowy obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami ścieków, zjazdami do tych pompowni i kolektorem tłocznym w mieście Czechowice-Dziedzice oraz części sołectwa Zabrzeg (Część I - kanalizacja sanitarna dla sołectwa Zabrzeg teren na północ od torów PKP); budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami ścieków, zjazdami do tych pompowni i kolektorem tłocznym w miejscowości w części sołectwa Zabrzeg (obszar na południe od linii PKP) oraz na terenie sołectwa Ligota (Część II - kanalizacja sanitarna dla sołectw Ligota oraz Zabrzeg teren na południe od torów PKP); rozbudowę sieci wodociągowej wraz z włączeniami odgałęzień w sołectwach Zabrzeg i Ligota (Część III - sieć wodociągowa dla sołectwa Zabrzeg i Ligota); budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej wraz z pompownią ścieków w części sołectwa Zabrzeg (ulice Łąkowa i Oblaska) oraz dodatkowych sięgaczy na terenie sołectwa Ligota i Zabrzeg (Część IV - kanalizacja sanitarna dla ulic Oblaska i Łąkowa), a także dodatkowe sięgacze w Zabrzegu i Ligocie oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej w sołectwie Zabrzeg (Część V - Przejście kanalizacją sanitarną pod torami PKP oraz lokalizacja kanalizacji wzdłuż torów PKP w działkach stanowiących tereny zamknięte PKP), wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi, technologiczno-instalacyjnymi, elektrycznymi, AKP z monitoringiem.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.