czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4085

Pożegnali bibliotekarkę

W piątek, 17 sierpnia, w kościele św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach pożegnano Janinę Mazurek, która przez 25 lat pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Janina Mazurek
Janina Mazurek · fot. SK


Swoją pracę rozpoczęła 1 lutego 1982 r. w Filii nr 4. Następnie pracowała w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, a od 1991 r. na stanowisku kierownika Filii nr 10. Jej filia przez 11 lat mieściła się w salce przy plebanii parafii św. Barbary, a od 2002 r. w przyziemiu tamtejszego kościoła. W trakcie pracy zawodowej do 2007 r. filia ta otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

W jej pracy zawodowej obok czytelników dorosłych szczególną role pełniły dzieci oraz młodzież. Uczyła najmłodszych czytelników- odkrywając przed nimi piękno literatury dziecięcej - że życie jest wielkim darem. Organizując spotkania czytelnicze dla najmłodszych poprzez baśnie i bajki przekazywała im nauki o przyjaźni, miłości i nadziei.

Nie przez przypadek największym autorytetem był dla niej błogosławiony Jan Paweł II. Organizowała wiele spotkań i wystaw poświęconych osobie papieża.

Jej zmaganie z chorobą nowotworową, która trwała ponad trzy lata pokazało, że jest osobą niezwykle silną. Nigdy nie skarżyła się na ból i cierpienie. Zawsze pogodna, podkreślała, że warto walczyć o każdy dzień i cieszyć się codziennością. Była osobą niezwykle ambitną. W 2006 r. tuż przed przejściem na emeryturę ukończyła studia licencjackie na wydziale bibliotekoznawstwa i informacji naukowej Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Dla współpracowników pozostanie w pamięci jako pogodna, dobra koleżanka, a dla jej czytelników będzie panią bibliotekarką, która zawsze miała dla nich swój czas i życzliwy uśmiech.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.