czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4459

Kończy się remont ul. Bielskiej

Kończy się przebudowa drogi powiatowej 4426 S ul. Bielskiej w Ligocie. Koszt realizacji przebudowy drogi ogółem wyniósł 5.329.110,32 zł i został pokryty ze środków unijnych przyznanych naszej gminie na usuwanie szkód popowodziowych powstałych w wyniku powodzi w 2010 r.

Bielska, Ligota, droga, remont
Ulica Bielska w Ligocie prawie ukończona · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Kompleksowo wymieniono podbudowę i nawierzchnię (ze specjalnego, tzw. cichego asfaltu), niemal od podstaw zbudowano chodniki dla pieszych (na wielu odcinkach po obu stronach drogi) i zatoki autobusowe, kompleksowo wymieniono kanalizację deszczową i oznakowanie. Obecnie wykańczane jest oznakowanie poziome drogi.

Przypominamy, że w lipcu zakończyła się również przebudowa drogi powiatowej 4428 S ul. Czechowickiej. Koszt zadania ogółem wyniósł 3.224.565,48 zł. Inwestycję realizował Powiat Bielski również ze środków na usuwanie szkód popowodziowych przyznanych naszej gminie. Ponadto, Gmina Czechowice-Dziedzice dodatkowo dofinansowała tę inwestycję z własnego budżetu w kwocie 215 tys. zł.

Ulica Bielska w Ligocie prawie ukończona · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.