czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2012
  • 28 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4849

Policja: trzymaj się prawego pasa

28 sierpnia (w godzinach 06.00-14.00), 27 września (w godzinach 12.00-20.00), 26 października (w godzinach 12.00-20.00) i 19 listopada (w godzinach 06.00-14.00) na terenie naszego województwa przeprowadzona zostanie policyjna akcja pod kryptonimem „Trzymaj się prawego pasa”.

Policja
fot. Policja


Działania te ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania pasa ruchu znajdującego się po prawej połowie jezdni.

W trakcie działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego zamontowane w pojazdach służbowych (oznakowanych i nieoznakowanych).

W trakcie działań policjanci przede wszystkim egzekwować będą przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania pasa ruchu znajdującego się po prawej połowie jezdni, przestrzeganie przez użytkowników obowiązku korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, kontrolować również będą stan trzeźwości, reagować na tzw. wykroczenia problemowe np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych. Policjanci egzekwować będą ponadto zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Jak pokazały doświadczenia przeprowadzonych wcześniej tego typu działań kierujący pojazdami samochodowymi często korzystają z lewego pasa ruchu pomimo możliwości poruszania się zgodnie z przepisami pasem znajdującym się po prawej stronie.

Świadczą o tym uzyskane efekty w trakcie poprzednich działań przeprowadzonych na wybranych drogach naszego województwa. W czasie ich trwania ujawnione zostały 827 wykroczenia w tym 231 związane bezpośrednio z tamowaniem i utrudnianiem ruchu poprzez zajmowanie nieodpowiedniego pasa ruchu. Dlatego też tego rodzaju działania kontynuowane są roku bieżącym a ich celem pozostaje nadal przeciwdziałanie i zwalczanie nieprzepisowych zachowań na drodze.

new
źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.