czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2655

Zapraszają na pielgrzymkę

W niedzielę, 2 września, odbędzie się pielgrzymka do Cieszyna dla uczczenia św. Melchiora Grodzieckiego, patrona naszej diecezji bielsko-żywieckiej.

Biskup Tadeusz Rakoczy zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w tej modlitwie, w której uczestniczymy wspólnie z wiernymi z Zaolzia. Liturgii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Franciszek Lobkowicz. O godzinie 15.30 z sanktuarium Matki Bożej Cieszyńskiej w Cieszynie wyruszy procesja do granicy państwa na spotkanie z wiernymi z diecezji ostrawsko-opawskiej.

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie odbędzie się uroczysta msza św.

Bp Rakoczy napisał w zaproszeniu: "Melchior Grodziecki pozostał wierny Chrystusowi i nie wyrzekł się swojej świętej wiary katolickiej. W 1995 roku papież Jan Paweł II wyniósł na ołtarze trzech męczenników koszyckich, wskazując nam wzór do naśladowania w czasach, kiedy wiara katolicka jest ośmieszana, lekceważona, podważana i kontestowana."

wak / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.