czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2012
  • 31 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 4006

Oszukała i okradła 90-latkę

W środę, w samo południe do jednego z mieszkań przy ul. Klasztornej w Czechowicach-Dziedzicach zapukała oszustka podająca się za pracownika poczty.

Oszustkę do mieszkania wpuściła 90-letnia czechowiczanka. - Zwróciła się o okazanie ostatniego odcinka emerytury. Po chwili poprosiła o pokazanie banknotów. Chciała sprawdzić, czy przypadkiem nie są fałszywe. Starsza kobieta sięgnęła do szafki, wyjmując z saszetki plik pieniędzy. Na to tylko czekała złodziejka, która niespostrzeżenie skradła całą zaoszczędzona kwotę - w sumie 1500 zł - relacjonuje rzecznik prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

Sprawczyni poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Łukasiewicza 4, tel. 32 2148810, nr alarmowe 997 lub 112. Policja gwarantuje anonimowość.

Oszuści wciąż wykorzystują ludzką ufność. Szczególnie ludzie starsi narażeni są na działanie fałszywych pracowników poczty lub innych instytucji. Dlatego zawsze trzeba sprawdzić wiarygodność takich osób - wylegitymować ich, zadzwonić do siedziby, z której przychodzą i sprawdzić czy faktycznie zostali do nas wysłani. W razie jakichkolwiek podejrzeń możemy zadzwonić na policję.

Oszustwo starszej kobiety to nie jedyne zdarzenie ostatnich dni w naszym mieście. 27 sierpnia na placu Jana Pawła II nietrzeźwy 25-latek (mieszkaniec powiatu bielskiego) naruszył nietykalność cielesną i znieważył funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia z posesji przy ul. Słonecznej w Czechowicach-Dziedzicach skradziono kosiarkę marki VIctus. Straty oszacowano na 700 zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.