czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 września 2012
  • 4 września 2012
  • wyświetleń: 6022

Stulatki z Czechowic-Dziedzic

Swoje setne urodziny obchodziła niedawno Irena Sitko, która urodziła się 10 sierpnia 1912 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Nie jest jednak najstarszą czechowiczanką.

Od 1945 roku pani Irena mieszka w Bielsku-Białej. Doczekała się dwóch córek, wnuka, wnuczki i jednej prawnuczki. Od czterech lat przebywa w bielskim Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych.

Okazuje się, że najstarsza czechowiczanka ma 102 lata. W Urzędzie Miejskim zapytaliśmy o seniorów naszej gminy.

W wieku 98 lat w naszej gminie są dwie kobiety i jeden mężczyzna z Czechowic. O rok młodsze są trzy panie mieszkające w mieście oraz jeden pan z Zabrzega. W wieku 97 lat w naszej gminie mieszka siedem kobiet w Czechowicach i jeden mężczyzna w Ligocie.

96 lat dożyło w naszej gminie siedem pań z Czechowic i jeden pan z Ligoty. W wieku 95 lat są cztery panie z miasta, jedne pan z Zabrzega i dwie panie z Ligoty. Pięć kobiet i jeden mężczyzna z Czechowic obchodzą w tym roku 94 urodziny. O rok młodszych jest dziesięć pań i trzech panów z miasta oraz dwie panie z Bronowa i Ligoty.

W naszym mieście mieszka 13 kobiet i 6 mężczyzn w wieku 92 lat.
Dużo więcej osób ma w tym roku 91 lat - 18 kobiet i 6 mężczyzn z Czechowic, jeden mężczyzna z Bronowa, cztery kobiety z Ligoty i pięć z Zabrzega.

27 pan i 7 panów z Czechowic dożyło 90 lat. Podobnie jak dwie panie z Bronowa, pięć z Ligoty i jedna z Zabrzega oraz trzech panów z Ligoty.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.