czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2012
  • wyświetleń: 4094

Trwają remonty w kościołach

W kościele św. Barbary oraz NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach prowadzone są prace remontowe.

Kościół Barbara
Niedawno kościół św. Barbary został ocieplony i otynkowany · fot. SK


W parafii św. Barbary, obok drobnych prac remontowych, trwają przygotowania do wymiany nawierzchni tarasu przed głównym wejściem do kościoła. - Granit, którym taras będzie wyłożony, jest już zakupiony i zmagazynowany na terenie parafii. Ale granit to jest zaledwie połowa tego co tam trzeba zrobić - informuje proboszcz parafii ks. Ludwik Duży.

W kościele wstrzymane zostały prace związane z wykonaniem czwartego okna witrażowego do wieży głównej. Powodem jest brak środków, aby tę pracę zapłacić. - Pozostały jeszcze dwa okna, aby cały witraż był gotowy (witraż fundowany jest z dobrowolnych ofiar osób i instytucji) - informuje proboszcz parafii.

W kościele NMP Wspomożenia Wiernych rozpoczęto prace w prezbiterium kościoła. Zmianie ulegnie umiejscowienie ołtarza oraz miejsce przewodniczenia. Przebudowa zakończyć ma się na początku września. Finalizowane są także prace przy ostatnim witrażu przedstawiającym "Wesele w Kanie Galilejskiej". Witraż niebawem zostanie zamontowany.

SK / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.