czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 września 2012
  • 8 września 2012
  • wyświetleń: 1987

Uwaga na fałszywych krewnych!

Po raz kolejny policja przestrzega przed oszustami, którzy przez telefon podają się za wnuczków i pilnie potrzebują pieniędzy. Udaje im się, bo uderzają w najczulsze punkty dziadków - uczucia, jakimi darzą swoich prawdziwych krewnych. Przed kilkoma dniami w Czechowicach-Dziedzicach oszuści znów dali o sobie znać.

Nieznajomy mężczyzna skontaktował się telefonicznie z 73-letnią czechowiczanką podając się za wnuka. Stwierdził, że pilnie potrzebuje pożyczyć 12 tys. zł. Zanim kobieta zdecydowała się przekazać swoje oszczędności skontaktowała się z prawdziwym wnukiem, który w czasie rozmowy z babcią "zrobił wielkie oczy", bo nie rozmawiał z nią wcześniej, nie wspominając już o rzekomej pożyczce.

Jeszcze tego samego dnia oszust usiłował naciągnąć na pożyczkę dwie inne mieszkanki Czechowic-Dziedzic. Na szczęście nie udało mu się, bo kobiety były ostrożne i rozważne. Zanim przekazały pieniądze, w czasie rozmowy z rzekomym wnukiem wypytywały o imiona pozostałych krewnych, a następnie skontaktowały się z prawdziwymi wnuczkami, co skutecznie spłoszyło oszusta.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.