czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 września 2012
  • 13 września 2012
  • wyświetleń: 5737

Czechowice 26. w rankingu

W najnowszym rankingu "Rzeczpospolitej" Czechowice-Dziedzice zajęły 26. miejsce wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich w województwie śląskim (na w sumie 71 takich gmin). Ranking został oparty głównie na danych pokazujących wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


W 2011 roku Czechowice-Dziedzice wydały na inwestycje w sumie 20 mln 793 tys. zł, co daje 470 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wydatki inwestycyjne w naszej gminie stanowiły w 2011 r. 17,5% wszystkich wydatków budżetu gminy, a 8,4% wydatków na gminne inwestycje pochodziło ze źródeł unijnych.

W tak przygotowanym rankingu Czechowice-Dziedzice wyprzedziły w regionie m.in. (spośród miast o porównywalnej wielkości) Żywiec i Pszczynę. Na czele rankingu w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w województwie śląskim sklasyfikowane zostały kolejno Szczyrk, Sośnicowice i Żarki, w pierwszej dziesiątce znalazły się również Wisła, Imielin, Cieszyn, Bieruń, Kłobuck, Pilica i Tarnowskie Góry, a pierwszą pięćdziesiątkę zamykają m.in. Pszów, Pyskowice, Orzesze, Ogrodzieniec i Wojkowice.

Na czele rankingu miast na prawach powiatu w woj. śląskim sklasyfikowano Jaworzno, a w kategorii gmin wiejskich Jaworze.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.