czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 września 2012
  • wyświetleń: 3612

Burmistrz uspakaja działkowców

Burmistrz Marian Błachut nie przewiduje żadnych działań związanych z ograniczeniem działalności ogródków działkowych na terenie gminy.

O obawach działkowców poinformował szefa miasta podczas sesji RM radny Jerzy Kwaśniewski. - W związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o pracowniczych ogródkach działkowych, prezesi i użytkownicy z terenu gminy pytają o ewentualne plany burmistrza dotyczących zagospodarowania tych terenów - mówił radny Kwaśniewski.

Przypomnijmy, że wyrok TK uznał ponad 20 przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych za niekonstytucyjne - szczególnie przepisy przyznające Polskiemu Związkowi Działkowców pozycję monopolistyczną w dostępie do gruntów i zarządzania ogrodami.

Parlament ma teraz 18 miesięcy na stworzenie nowych przepisów. Od nowej ustawy zależy los blisko miliona użytkowników działek w ogrodach działających w PZD. Wyrok TK dotyczy ponad 966 tysięcy działek o łącznej powierzchni około 43 tysięcy hektarów.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.