czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2005
  • wyświetleń: 1017

Obywatelka Waleria

Reklama

Radni Bestwiny po raz drugi w historii gminy postanowili przyznać honorowe obywatelstwo. Pierwszym honorowym obywatelem Bestwiny jest doktor Franciszek Maga. Teraz tytułem tym została uhonorowana Waleria Owczarz. Pani Waleria jest autorką kilku publikacji, pedagogiem, miłośniczką lokalnej historii i tradycji. Niedawno ukazała się jej książka "Obywatele Państwa Bestwińskiego". Honorowe obywatelstwo Waleria Owczarz otrzymała za pracę, którą wciąż podejmuje, by ocalić od zapomnienia tradycje i historię bestwińskiej ziemi.

Prawie 10-tysięczna gmina Bestwina może pochwalić się swoim muzeum. Jedyne w regionie Muzeum Regionalne im. ks. Bubaka powstało na miejscu Regionalnej Izby Pamięci. Wysoko na liście inicjatorów jego utworzenia była Waleria Owczarz. Razem z pszczelarzami tuż obok muzeum pomogła utworzyć skansen "pasieki słowiańskie". Obecne władze gminy doceniły pracę miłośniczki miejscowych tradycji i przyznały Walerii Owczarz honorowe obywatelstwo gminy.
W poprzedniej kadencji nie patrzono przyjaznym okiem na pracę pani Walerii i Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.