czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 września 2012
  • 30 września 2012
  • wyświetleń: 3139

Inwestycje: sport i edukacja

Odtworzenie kortów tenisowych na terenie miasta, budowa boisk sportowych czy opracowanie nowego projektu budowy Miejskiej Biblioteki Publicznej - to inwestycje, które w dziedzinie kultury, sportu i oświaty warto zrealizować w przyszłym roku, w naszej gminie.

Gimnazjum nr 1
W przyszłości, w tym gimnazjum swoje miejsce znajdą dwa gminne przedszkola · fot. SK


Tak przynajmniej uważają radni z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu RM. Dlatego zawnioskowali do burmistrza Mariana Błachuta aby ten ujął ich propozycje w przyszłorocznym budżecie.

Na liście znalazło się m.in. zwiększenie środków finansowych na remonty szkół i przedszkoli (w tym wynikające z nakazów Sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej czy Państwowej Inspekcji Pracy).

Radni chcieliby również aby została wykonana przebudowa kuchni w Gimnazjum Publicznym nr 1. Wówczas można by tam przenieść przedszkola nr 4 i 7.

Rajcy miejscy zaproponowali również aby rozpocząć remont infrastruktury Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym remont niecki basenu otwartego, a także wybudować nowe boisko treningowego ze sztucznej nawierzchni.

Zawnioskowano również aby przy SP nr 5 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 powstało boisko wielofunkcyjne. Zaproponowano także wykonanie termomodernizacji przedszkoli nr 6 i 2, a także ogłoszenie przetargu na budowa nowego przedszkola w Ligocie przy ul. Woleńskiej (na gruntach przejętych od Agencji Nieruchomości Rolnych).

W przyszłorocznym budżecie trzeba by również zabezpieczyć pieniądze na utrzymanie oferty kulturalnej Miejskiego Domu Kultury oraz wykonanie remontu elewacji przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 - uważają radni.

Zaproponowano także aby zabezpieczyć pieniądze, aby dołożyć powiatowi, gdy ten zdecyduje się na remont basenu szkolnego w ZSTiL.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.