czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2012
  • wyświetleń: 4925

Nasza gmina najlepsza w kraju

Czechowice-Dziedzice okazały się najlepsze w Polsce w konkursie "Samorząd, który wspiera MŚP" w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Uroczyste wręczenie wyróżnień Laureatom II edycji Programu odbyło się 24 września w Katowicach w pierwszym dniu II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Samorząd, nagroda, konkurs
Czechowice-Dziedzice okazały się najlepsze w Polsce w konkursie "Samorząd, który wspiera MŚP". · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ogólnopolski program "Samorząd, który wspiera MŚP" jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane przez Laureatów Programu działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.

Zgodnie z regulaminem II edycji Programu "Samorząd, który wspiera MŚP", w wyniku analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników Programu, a także oceny ich zaangażowania w działania wspierające rozwój sektora MŚP, Kapituła II Edycji Programu pod przewodnictwem Janusza Steinhoffa, podjęła decyzję o przyznaniu certyfikatów pięciu jednostkom samorządu terytorialnego w trzech kategoriach.

Laureatami II edycji Programu "Samorząd, który wspiera MŚP" zostały:
1. Bydgoszcz (w kategorii: Miasto),
2. Dąbrowa Górnicza (w kategorii: Miasto),
3. Sosnowiec (w kategorii: Miasto),
4. Czechowice-Dziedzice (w kategorii: Gmina miejsko-wiejska),
5. Pawłowice (w kategorii: Gmina wiejska).

W trakcie uroczystości włodarze nagrodzonych miast i gmin otrzymali również dyplomy i statuetki Liderów, którzy wspierają MŚP. Wyróżnienie dla naszej gminy odebrali osobiście Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.