czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 września 2012
  • wyświetleń: 1907

Spotkanie ws. przebudowy wałów

Wały na rzece Iłownica nie zostaną obniżone. Chodzi o roboty na rzece prowadzone przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Wszystko wskazuje na to, że protesty mieszkańców Bronowa i Ligoty przyniosły skutek.

wał, powódź, Iłownica
Wzdłuż Iłownicy powstają nowe wały. · fot. Zbigniew Stanisz


Mieszkańcy zaprotestowali, gdy okazało się, że wały w niektórych miejscach są obniżane o ok. 60 cm. Ludzie przypomnieli, że istniejące wały nie uchroniły ich przed zalaniem podczas ostatniej powodzi 2 lata temu. Mieszkańcy wysyłali pisma z protestem, były spotkania z przedstawicielami inwestora i projektantem.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic prowadził rozmowy w tej sprawie ze Śląskim Zarządem Melioracji. - Jestem po kolejnym spotkaniu z prezesem ŚZMiUW. Podczas tej rozmowy padła propozycja, żeby uwzględnić sugestie mieszkańców zostawienia wysokości wałów na spornych odcinkach. Myślę, że o swojej decyzji ŚZMiUW poinformuje w przyszłym tygodniu - mówi burmistrz gminy.

2 października odbędzie się spotkanie inwestora z mieszkańcami Bronowa i Ligoty Miliardowic. Na Iłownicy prowadzone są prace, które nie wzbudzają kontrowersji wśród mieszkańców.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.