Wiadomości

  • 2 października 2012
  • wyświetleń: 3718

Powiatowe zawody pożarnicze

W sobotę 29 września na stadionie LKS "Zapora"w Porąbce odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których zmierzyły się najlepsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
fot. KM PSP Bielsko-Biała


W rywalizacji udział wzięło dwadzieścia drużyn. Młodzi strażacy rywalizowali ze sobą ponad cztery godziny, startując w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Powiatowe zawody pożarnicze · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Klasyfikacja zawodów dla grupy dziewcząt:
1. Wilkowice
2. Porąbka Porąbka
3. Rybarzowice Buczkowice
4. Bystra Wilkowice
5. Wilamowice
6. Bujaków Porąbka
7. Kobiernice Porąbka
8. Bronów Czechowice-Dziedzice
9. Meszna Wilkowice
10. Ligota Czechowice-Dziedzice

Klasyfikacja zawodów dla grupy chłopców:
1. Bystra Wilkowice
2. Bujaków Porąbka
3. Rybarzowice Buczkowice
4. Stara Wieś Wilamowice
5. Wilkowice
6. Komorowice Śląskie Bielsko-Biała
7. Kobiernice Porąbka
8. Godziszka Buczkowice
9. Hecznarowice Wilamowice
10. Kozy

Sędzią głównym zawodów był bryg. Grzegorz Piestrak.

Poza klasyfikacją ogólną rozegrano również konkurencję musztry, w której pierwsze miejsca zdobyły: w grupie dziewcząt OSP Wilamowice, a w grupie chłopców OSP Rybarzowice.

Po rozdaniu pucharów i dyplomów Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej dh Jan Cholewa oraz Komendant Miejski st. bryg. Adam Caputa podziękowali wszystkim za udział w zawodach oraz sportową rywalizację. Głos zabrała również Małgorzata Handzlik - Poseł do Parlamentu Europejskiego, która jest już stałym bywalcem zawodów. Poseł pogratulowała wszystkim druhom i życzyła im dalszych sukcesów zarówno w szeregach OSP, jak i w życiu prywatnym.

W podsumowaniu zawodów wziął udział także Wice Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Mirosław Szemla oraz Wice Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej dh Czesław Jurewicz.

new / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.