czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 października 2012
  • wyświetleń: 3523

Oszuści sprzedają fałszywy węgiel

Sezon grzewczy za pasem. Ostatni dzwonek, by kupić opał. Jeśli węgiel dostarcza nam przypadkowy dostawca, a cena jest okazyjna - może spotkać nas przykra niespodzianka: fatalnej jakości węgiel, wymieszany z kamieniami!

- Na terenie województwa śląskiego pojawili się oszuści, którzy fałszują czarne złoto - ostrzega Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej.

- Chcąc mieć pewność, że węgiel to jest w rzeczywistości węgiel a nie połowa kamienia, proszę zaopatrywać się u naszych dilerów lub u tych przewoźników, co do których mamy pewność. Osoby, które oferują znacznie niższe, okazyjne ceny powinni wzbudzić nasze podejrzenia - dodaje Madej.

Jeśli kupimy kiepski węgiel w certyfikowanych przez kompanię centrach dystrybucji, zawsze możemy go reklamować. Jeśli zła jakość zostanie udowodniona, dane centrum traci koncesje, a my odzyskujemy pieniądze. Jeśli jednak kupimy opał od przypadkowego sprzedawcy, nawet policja nie pomoże.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.