czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2012
  • wyświetleń: 4485

Komendant ostrzega mieszkańców

Podczas zebrania mieszkańców osiedla Lesisko komendant czechowickiego komisariatu policji Bogdan Ogrocki przekazał kilka ważnych komunikatów. Ich treść przytacza "Gazeta Czechowicka".

Komendant Bogdan Ogrocki, policja, PCK
Komendant Bogdan Ogrocki · fot. nan


Pierwszy dotyczył oszustw "na wnuczka". - Sprawcy dzwonią do starszych osób, podają się za członka rodziny i proszą o pożyczkę w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Podają różne powody, np. kupno samochodu. Informują także że po pieniądze przyjdzie znajomy. Jeśli taka sytuacja się wydarzy, to trzeba zadzwonić do wnuczka i upewnić się, czy to na pewno on dzwonił - ostrzegał Bogdan Ogrocki.

Komendant podjął także temat zatruć czeskim alkoholem. - W Czechach nie żyje już 20 osób, w Polsce - dwie. Nie kupujcie państwo alkoholu niewiadomego pochodzenia z Czech. Jesteśmy blisko granicy, a kontrola jest naprawdę znikoma - apelował komendant.

Temat oszustw podchwycili mieszkańcy. - W mieście pojawił się kominiarz, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Chodzi z kalendarzami, a ludzie dają mu pieniądze. Dzielnicowy mówił, że też już coś o tym słyszał. Wiem, że kominiarze też się zmieniają, ale... Jak nie dać się oszukać? - zastanawiał się Alojzy Wiśniewski. - Jestem strażakiem i z kalendarzami chodzę już 30 lat. Strażak jak przychodzi z kalendarzem do mieszkańców to zawsze jest w stroju, ma plakietkę z nazwiskiem i listę mieszkańców - wyjaśnił Henryk Machej.

"Gazeta Czechowicka" nr 20(266)

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.