czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 października 2012
  • wyświetleń: 1360

Licealiści w Górkach Wielkich

4 października grupa młodzieży z Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie uczestniczyła w zajęciach literackich, które zostały zorganizowane przez Fundację Zofii Kossak-Szczuckiej.

-----

Jest to cykl interaktywnych spotkań promujących czytelnictwo. Kulturoznawcy z klasy 2b odwiedzili pełne uroku miejsce - rewitalizowany dwór rodziny Kossaków. W dawnym salonie spotkaliśmy się z poetą, Romanem Honetem, który przybliżył nam świat poezji współczesnej. Celem zajęć było prowokowanie zachowań kreatywnych. Niektórzy spośród nas okazali się ciekawymi i odważnymi interpretatorami trudnych tekstów. Ponadto w intrygującym wykładzie "Poetyckie pola minowe i wehikuły poetyckie" poznaliśmy tajniki kuchni literackiej. Sugestywność przekazu sprawiła, że wyszliśmy przekonani o naszych nieograniczonych możliwościach twórczych.

Należy również przywołać zajęcia z 20 września. Matematycy z 3b zainicjowali bowiem cykl trzech spotkań z kulturą literacką w Górkach Wielkich. Temat" Liberatura- co to jest" zaskoczył wszystkich. Pani M. Bazarnik wyjaśniła nam istotę zjawiska, które nazywamy liberaturą. Najogólniej można powiedzieć, że jest to czytanie książki nie tylko poprez słowo, ale też przez jej formę. Spotkanie zaowocowało kilkoma egzemplarzami uczniowkich książek, które znajdą swoje miejsce w krakowskiej bibliotece liberatury na ulicy Karmelickiej. Odwiedzimy ją w październiku, przed wizytą w Teatrze Starym.

W następnych warsztatach (19 paździenika) będą brali udział kulturoznawcy z klasy 3c. Spotkamy się z poetą, filmowym R.Wojaczkiem, K.Siwczykiem. Należy dodać, że cykl spotkań odbywa się w ramach projektu "Książka na żywo".

aka / czecho.pl, źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.