czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2012
  • wyświetleń: 3326

Niezwykła sosna przy Gimnazjum

Sosna zwyczajna, ale nie do końca taka "zwykła" została posadzona na terenie ogrodu przy Gimnazjum Publicznym Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

drzewo
fot. UM Czechowice-Dziedzice


drzewo
Gimnazjalny ogród wzbogacił się o kolejne drzewo. · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Drzewo przekazało szkole Nadleśnictwo Bielsko, a niezwykłość tego okazu podkreśla fakt, że nasiono, z którego owa sosna wyrosła było jednym z poświęconych przez papieża Benedykta XVI w czasie Jego pielgrzymki do Polski w 2006 roku.

W uroczystości sadzenia wzięli udział - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, Bernadetta Klimek - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych - ks. Antoni Młoczek, koordynator edukacji ekologicznej - Barbara Michałek Piernik, dyrekcja szkoły oraz pani Magdalena Jasińska - koordynator projektu wraz z przedstawicielami uczniów uczestniczących w projekcie. Nadleśnictwo Bielsko reprezentowała pięcioosobowa delegacja na czele z Nadleśniczym Hubertem Kobarskim oraz zastępcą - Markiem Czaderem.


Drzewo to wzbogaci kolekcję drzew i krzewów rosnących przy szkole, a uroczystość jego posadzenia stanowiła część projektu edukacyjnego "Arboretum Inspiruje", który realizują uczniowie czechowickiej "jedynki". Zaproszeni goście mogli także zobaczyć 2 filmy nakręcone w ramach projektu oraz zapoznali się z działaniami podejmowanymi przez uczniów. Podczas uroczystości uczniowie przygotowani przez Beatę Tomasiewicz - nauczycielkę w GP-1 - zaprezentowali wiersze o tematyce przyrodniczej napisane przez patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego. Występom towarzyszyła wystawa prac o tematyce przyrodniczej przygotowana pod kierunkiem Marii Koutny.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.